Vyhledat v katalogu

Česky English
Drobečková navigace

Home > Aktuality

Aktuality


Novější 1

Mezinárodní zemědělský veletrh Techagro Brno

Datum konání: 8. 4. 2018 - 12. 4. 2018

Brno, Česká republika


Publikováno 31. 7. 2015 3:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pozvánka na výroční členskou schůzi KOVOBEL, výrobní družstvo

Datum konání: 27. 4. 2018


Publikováno 11. 4. 2018 10:36

Mezinárodní zemědělský veletrh VIV Europe Utrecht Nizozemsko

Datum konání: 20. 6. 2018 - 22. 6. 2018


Publikováno 28. 2. 2018 8:49
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výstava Země živitelka České Budějovice

Datum konání: 23. 8. 2018 - 28. 8. 2018

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Budweis_059.JPG

České Budějovice, Česká republika


Publikováno 31. 7. 2015 3:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zakládací vozík krmiva

 • Zakládací vozík zaručuje rychlou a rovnoměrnou distribuci krmiva na papír
 • Snadná ruční obsluha bez potřeby další mechanizace - významná úspora času, práce a nákladů.
 • Založit krmení lehce zvládne jen jeden pracovník. Vysoce efektivní distribuce krmiva zamezuje plýtvání.
 • Okamžitý a jednoduchý přístup kuřat ke krmivu. Snižuje mortalitu, zlepšuje zdravotní stav a přispívá k rychlému dosažení vyšší tělesné hmotnosti.

Princip: pohybem vpřed je odvíjen zakládací papír, na který je z násypky dávkováno krmení. Krmení je rovnoměrně rozmístěno a množství je možné regulovat.

Leták ke stažení


Publikováno 20. 8. 2015 9:10

Manažerem roku 2016 v ČR se stal Ing. Emil Beber

Předseda představenstva výrobního družstva Kovobel Ing. Emil Beber byl vyhlášen vítězem soutěže Manažer roku 2016. Podívejte se na krátkou reportáž z Událostí v České televizi. Článek věnovaný této soutěži naleznete rovněž na webu České televize.

Manažer roku 2016_Ing. Emil Beber.jpg


Publikováno 21. 4. 2017 8:30

Zařizujete staveniště? Kontejner schová nářadí i menší stroje

Když stavíte, je příprava důležitá. Ušetří vám čas, peníze i energii. Na staveništi jsou nutností kontejnery, do nichž uskladníte stavební materiál nebo schováte menší stavební stroje. Jak stavební kontejner vybrat?

Při stavbě se nevyhnete nekonečné manipulaci s materiálem. Přivážíte cihly, kameny nebo obklady, odvážíte suť. Neustále přenášíte stavební nářadí a náčiní. Během stavebních prací je nutné materiál dobře uskladnit a ochránit ho před povětrnostními vlivy i před případnými choutkami zlodějů. Proto jsou na staveništi nepostradatelné kontejnery.

Kontejner schová materiál i kabáty

Kontejner na stavbě využijete především na skladování baleného materiálu nebo nářadí, Lze jej použít i pro uskladnění menších stavebních strojů. Výhodou skladovacích kontejnerů je především jednodušší konstrukce, snadná manipulace a tedy i přeprava mezi jednotlivými stavbami. To je dáno tím, že jsou kontejnery skládací, což pochopitelně zlevňuje náklady. Sestavený kontejner lze převážet vysokozdvižným vozíkem nebo přenášet jeřábem. Složené kontejnery se snadno skladují vedle sebe nebo na sobě, takže šetří místo.

Stavební kontejnery nejsou primárně dodávány jako buňky, které by mohly posloužit jako kanceláře nebo šatny, vzhledem k unikátní konstrukci. Právě ta umožňuje zmiňovanou snadnou přepravu nebo dočasné uložení kontejneru ve složeném stavu. Kontejner s vnitřní výškou 2 430 mm je nicméně možné využít jako dočasnou mobilní kancelář nebo šatnu, ovšem vnitřek není zateplený.

Jak stavební kontejner vybrat?

 • Kontejnery, které využíváte na stavbě, by měly mít odolný povrch. Výhodný je především pozinkovaný plech, který snadno odolává rozmarům počasí.
 • Stavebníci oceňují především konstrukčně jednoduché kontejnery, které usnadňují a zlevňují manipulaci, stejně jako jejich převoz mezi staveništi nebo skladování.
 • Stavební kontejnery jsou k dispozici v několika velikostech, pro stavbu doporučujeme především osvědčené rozměry 3 až 5 m.
 • Výhodné jsou kontejnery s regálovým systémem a dělící stěnou, což umožní organizaci i přehledné skladování materiálu i nářadí.
 • Bezpečnost uskladněného materiálu a nářadí zvyšuje pevná a odolná závora na vratech kontejneru.

Publikováno 16. 5. 2017 15:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kontejner pro milovníky průmyslového designu

Kovový kontejner je sice určený na skladování zboží a další ryze praktické účely, zaujme ale i ty, kteří mají rádi průmyslový design. Dokáže totiž ozvláštnit jakýkoli komerční prostor. Podívejte se na tipy, jak a kde za pomoci kontejneru přilákáte pozornost svých zákazníků. 

Kde kovový kontejner zaujme?

Na veletržní expozici

Účastníte se veletrhů a přemýšlíte, jak se odlišit od ostatních expozic?  Pořiďte si kovový kontejner, nechte na něj vytisknout logo firmy – stejně jako to udělal Adidas (na snímku) a vystavujte v něm své produkty. Váš veletržní stánek 100% vystoupí z davu.

V designovém butiku

Interiér butiku, v němž se prodává designová tvorba, by měl být sám o sobě designový. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je právě kovový kontejner – použijte ho místo prodejních regálů a umístěte do něj své zboží. Ať už prodáváte módu od návrhářů, šperky, doplňky do interiéru nebo cokoli jiného, výsledkem bude zajímavý kontrast mezi uměním a průmyslem. Velikost kontejneru si vyberte nebo si určete svoji vlastní podle toho, jaké máte prostory a sortiment.

Kdekoli jinde

Kovový kontejner může oživit jakýkoli interiér – pokud jste architekt nebo designér, a kontejner je to, co pro svoji tvorbu momentálně hledáte, kontaktujte nás a dodáme vám takový, který bude podle vašich představ. 

Designový kovový kontejnerKontejner s logem Adidas určený pro designovou výstavu v Praze.


Publikováno 11. 10. 2017 16:29
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zahradní domek nemusí být ze dřeva. Proč vsadit na kov?

Kontejner 4m vnitřní výška 2,43 jednokřídlová vrata v boční stěně 1 .jpg

Uvažujete o koupi klasického dřevěného zahradního domku? Zvažte, zda by vám více nevyhovoval kovový kontejner – níže najdete 7 důvodů, proč uschovat zahradní techniku a další věci právě do kontejneru.

1.  Je skládací

Velkou výhodou kontejneru je, že se dá složit. Takže ho snadno přepravíte na přívěsu a na zahradě rychle a jednoduše smontujete. Kdykoli ho pak můžete zase demontovat a převést jinam, pokud se třeba rozhodnete, že byste ho potřebovali mít na chatě.

2. Uzpůsobíte si ho podle sebe

Kontejner sice připomíná běžný plechový zahradní domek, oceníte ale jeho obrovskou flexibilitu. Vyberete si rozměry i vybavení, zkrátka celý kontejner si uzpůsobíte podle sebe: Potřebujete 1křídlé nebo širší 2křídlé dveře? Má mít vchod nájezd (třeba na zahradní traktor) nebo ne? Přejete si okno nebo ventilační mřížku, chcete střechu s průsvitným pruhem, aby byl uvnitř dostatek světla? Samozřejmě si určíte množství a velikost regálů. 

3. Může mít 2 místnosti

Plánujete, že budete ve svém zahradním domku skladovat zahradní nářadí a zároveň třeba kola a sportovní náčiní? Kontejner se dá dělicí stěnou přepažit na dvě části, z nichž každá má samostatné dveře. Prostor bude díky tomu přehlednější. 

4. Dá se kdykoli rozšířit

Pokud vám začne po čase kontejner „přetékat“, stačí k němu přidat další, stejně široký. Kontejnery stejných rozměrů perfektně lícují a vedle sebe vypadají dobře.

5. Nemusíte ho natírat

Kontejner je vyrobený z pozinkovaného plechu, což je materiál, o který se vůbec nemusíte starat. Tuto plechovou kůlnu můžete zkrátka nechat tak, jak je, a její životnost budete počítat na desetiletí.

6. Bezpečně ho uzamknete

Dveře jsou na zámek a kromě toho může mít kontejner i bezpečnostní závoru. Okna mohou být s plechovými okenicemi. 

7. Poslouží vám i jinak

Podívejte se i na další způsoby, jak využít plechový kontejner


Publikováno 2. 11. 2017 19:54
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kontejner jako ideální místo pro uskladnění pneumatik

Máte pneuservis? Řešíte uskladnění pneumatik? Postavte třeba 2-3 skladové kontejnery vedle sebe a vytvořte mobilní sklad, do kterého schováte úplně vše. Od pneumatik až po automatickou zouvačku. V kovovém kontejneru máte jistotu, že gumy přečkají mrazy. Na jaře pak jen vyměníte zimní gumy za letní a váš kovový přístřešek využijete celoročně. 

4 výhody skladovacího kontejneru

 • Prostorný a zároveň skladný

Do jednoho šestimetrového kontejneru uskladníte až přes dvě stovky pneumatik. Snadno tam přiděláte i police a gumy vyskládáte v několika řadách. Že potřebujete větší prostor? Jednoduše připojte další kovový kontejner.  

 • Jednoduchá montáž

Kontejner složíte raz dva. K montáži nepotřebujete nářadí ani jiné pomůcky. A pokud si nevěříte, rádi vám poradíme a s montáží pomůžeme.   

 • Bytelná konstrukce

Skladový kontejner prostě nezničíte. Samotná konstrukce umožňuje skladování jakéhokoliv materiálů bez poškození přírodními vlivy - ať je zima nebo mráz.

 • Mobilita a zase mobilita

Mobilnější sklad si snad ani nelze představit. Kontejner můžete snadno přesouvat vysokozdvižným vozíkem.

K čemu se dá ještě kovový kontejner použít?

 • Jako mrtvá schránka

Nechte si udělat z obou stran otevírací vrata. Z jedné strany se do kontejneru dostanete vy a z druhé třeba dodavatel autodílů. Přepravce si otevře pomocí vlastních klíčů, nechá zboží uvnitř a vy si ho jednoduše vyzvednete.

 • Jako mobilní kuřárna

Vadí vám, že zaměstnanci venku kouří a nebaví vás po nich neustále uklízet nedopalky? Pořiďte jim mobilní kuřárnu. Okna, dveře a uvnitř klidně přímotop z kontejneru udělají doslova kuřácký ráj.


Publikováno 6. 2. 2018 16:58

Novější 1