Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Jak vyřešit skladování cyklistických kol? Zamkněte je v kontejneru

Jak vyřešit skladování cyklistických kol? Zamkněte je v kontejneruPotřebujete uskladnit větší množství kol? Jezdí do vašeho hotelu cyklisté a rozhlíží se po bezpečném odložení bicyklu? Nebo provozujete sportovní areál a úschova kol je nezbytností? Efektivním řešením je mobilní kontejner. Kola jsou v něm jako v bavlnce a pojišťovna vám je navíc pojistí.

Kontejner je nejjednodušší skladovací prostor, který můžete v současné době pořídit. Vyrábí se v různých modifikacích, a tak může sloužit pro různé účely – třeba i pro skladování sportovního vybavení, kola a lyže nevyjímaje.

Jak skladovací kontejner vypadá?

Představte si ho jako multifunkční skladovací prostor. Je to bytelný kvádr vybavený jednokřídlými nebo dvoukřídlými dveřmi s klikou a zámkem. Dveře mohou být v čelní nebo boční stěně. Pořídit si můžete jak rozložený kontejner (což snižuje přepravní náklady), tak i sestavený kontejner (ten snadno přemístíte například vysokozdvižným vozíkem).

Rozměry mobilního kontejneru

Největší kontejner může mít rozměry 6 x 2,2 x 2,2 metrů. Nejmenší pak 1 x 1,2 x 2,2 metrů. Pro uskladnění kol je vhodné zvolit větší rozměry. Kontejnery lze podélně spojovat, například instalovat dva za sebou. Na rozdíl od jiného řešení, například zděného přístřešku, nepotřebujete stavební povolení a není nutné řešit základovou desku. Kontejner přivezete a hned může sloužit k uskladnění kol.

Vybavení kontejneru pro úschovu kol

Kontejnery slouží hlavně k úschově věcí, nářadí, techniky, vybavení. Proto se prodávají v různých modifikacích. Pokud je chcete použít pro uskladnění kol, hodit se mohou držáky a nosníky z regálového systému. Regálový systém s policemi zase poslouží na odložení cyklistického vybavení, jako jsou přilby nebo brašny.

Zabezpečení skladovacího kontejneru

Všestrannost a variabilita kontejneru není jedinou výhodou tohoto skladovacího prostoru. Můžete si například pořídit kontejner s vyztužením střechy, což je dobrý nápad třeba v horských oblastech, kde bývá větší sněhová nadílka.

Je jasné, že někteří cyklisté mají kola za desítky tisíc, a když si je u vás uskladní, chtějí mít jistotu, že je o ně dobře postaráno. Kontejner lze opatřit závorou s visacím zámkem, která zamezí vypáčení dveří. Pro všechny případy nechte kontejner pojistit – pokud má závoru, pojišťovny ji chápou jako druhý stupeň ochrany.

Konkrétní skladovací kontejnery si můžete prohlédnout tady.