Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Kam se stavebními stroji? Uskladněte je v mobilním kontejneru

Kam se stavebními stroji? Uskladněte je v mobilním kontejneruMobilní buňky a skladovací kontejnery jsou nerozlučně spojené se stavebnictvím. Slouží k úschově materiálu, vytváří zázemí pro stavebníky a také se do nich vejdou stavební stroje a další náčiní. Jak mobilní kontejner pro stavební stroje vybrat?

Skladovací kontejnery představují pohodlné řešení pro všechny stavebníky. Běžně se používají pro skladování stavebních materiálů a navíc – pokud dobře zvolíte jejich parametry – můžete v nich uložit i stavební techniku a stroje.

Kontejner s dvoukřídlými dveřmi

Důležitým parametrem kontejnerů jsou rozměry. Ty jsou různé a liší se podle jednotlivých typů kontejnerů. Největší kontejner může mít rozměry 6 x 2,2 x 2,2 metrů. Nejmenší pak 1 x 1,2 x 2,2 metrů.

Dalším bodem, kterému věnujte pozornost, jsou dveře. Pořídit můžete mobilní buňku s jednokřídlými nebo dvoukřídlými dveřmi s klikou a zámkem. Dvoukřídlé dveře můžou být v čelní nebo boční stěně, jednokřídlé v boční stěně. Pro větší stroje zvolte dvoukřídlé dveře, které mají vstupní profil 1930 x 1930 mm.

Vyztužená střecha s průsvitným pruhem

Skladovací kontejner je běžně vybavený dřevěnou podlahou. Uvnitř kontejneru mohou být i regálové stojany a regálové nosníky s policemi, pokud to charakter strojů vyžaduje a některé menší vybavení chcete například zavěsit nebo umístit na police.

Pro lepší orientaci uvnitř mobilního kontejneru se vyplatí sáhnout po variantě s oknem nebo s průsvitným pruhem na střeše.

Kontejner se snadno přemisťuje

Velkou výhodou skladovacích kontejnerů je variabilita a rychlá montáž. Snadno například propojíte více kontejnerů za sebou, nebo postavíte dva nad sebou. „Self-storage“ vám v tomto ohledu dává opravdu na výběr. Pokud budete kontejnery dávat nad sebe, je nutné vyztužit střechu toho spodního.

Jakmile budete potřebovat kontejner na stavbě přemístit, povolejte vysokozdvižný vozík nebo jeřáb. Buňky jsou pro takovou manipulaci uzpůsobené. Snadno je přesunete. A až stavba skončí? Zase je můžete složit, odvézt a uskladnit, dokud nebudete stavět jinde.

Zabezpečení stavebního kontejneru

Protože stavební mechanizace není zrovna laciná, zvolte kontejner, který zabezpečíte proti násilnému vniknutí. Pořiďte závoru se zámkem. Potom můžete nechat kontejner pojistit (pojišťovny takové zabezpečení chápou jako druhý stupeň ochrany).

Podívejte se, jaké kontejnery pro stavební stroje můžete mít.