Vyhledat v katalogu

Česky English
Drobečková navigace

Home > O nás

Vývoj naší společnosti v letech

2016
Slavíme výročí 50 let od založení KOVOBELU. K tomuto významnému jubileu chystáme několik zajímavostí, které vždy najdete na stránce "Oslavy 50 let".
2015
Máme stálý výrobní program, založený na diverzifikované výrobě zařízení pro drůbež a skládacích skladovacích kontejnerů KOVOBEL. Významným stabilizujícím prvkem jsou nejen dva rozdílné produkty, ale i velmi široký teritoriální záběr.
Ve vývoji zařízení pro drůbež se nám podařilo navázat na historicky velmi úspěšný program klecových chovů a rozšířit nabídku o kompaktní voliérové systémy a podestýlkové technologie pro kuřice, nosnice i rodičovské chovy a brojlery.
2010
Průběžně rozšiřujeme sortiment skládacích skladovacích kontejnerů KOVOBEL a jejich příslušenství, a také navazujeme nové obchodní styky v zahraničí.
2003
Po úspěšné rekontrukci závodu v Domažlicích se veškerá administrativa, výroba a vybavení z Bělé nad Radbuzou přesouvá do Domažlic. Po 37 letech jsme tak zavřeli naše původní sídlo.
1998
Celá republika slavila úspěch našich hokejistů v Naganu a my jsme v tom samém roce zahájili výrobu našeho druhého stěžejního produktu - skládacích skladovacích kontejnerů KOVOBEL.
1990
Změnili jsme název společnosti z původního "KOVO, výrobní družstvo" na "KOVOBEL, výrobní družstvo".
1989
Z důvodu nových společenských a ekonomických poměrů po roce 1989 jsme výrazně změnili filozofii podnikání. Prošli jsme restrukturalizací a zefektivnění všech činností firmy.
1974
Díky rozšíření výroby jsme otevřeli druhý závod v Domažlicích.
1968
V době normalizace jsme zahájili jednu z našich současných stěžejních činností, kterou je výroba, montáž a servis technologických zařízení pro chov drůbeže.
1966
Vznikli jsme v roce 1966 a v té době jsme se jmenovali KOVO, výrobní družstvo. Sídlili jsme v Bělé nad Radbuzou. Důvodem vzniku bylo stabilizovat tehdejší situaci s nedostatkem pracovních míst v pohraničním regionu. Výrobní program zahrnoval ze začátku menší stavební a zemědělskou techniku.