Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Máme jen dva produkty, ale o to větší péči jim věnujeme. Známe je do nejmenšího detailu a neustále pracujeme na jejich zlepšení. Od roku 1968 vyrábíme technologická zařízení pro chov drůbeže. Zajišťujeme nejen výrobu, ale i dodávku a montáž. Zároveň vyrábíme skladovací kontejnery, jejichž největší výhodou je skládací technologie.

Vývoj naší společnosti v letech

 
Založení KOVO Bělá nad Radbuzou

1966 Založení KOVO Bělá nad Radbuzou, výrobní družstvo

Vznikli jsme v roce 1966 a v té době jsme se jmenovali KOVO, výrobní družstvo. Sídlili jsme v Bělé nad Radbuzou. Důvodem vzniku bylo stabilizovat tehdejší situaci s nedostatkem pracovních míst v pohraničním regionu. Výrobní program zahrnoval ze začátku menší stavební a zemědělskou techniku.

Zahájení prodeje technologických zařízení pro drůbež

1968 Zahájení prodeje technologických zařízení pro drůbež

V době normalizace jsme zahájili jednu z našich současných stěžejních činností, kterou je výroba, montáž a servis technologických zařízení pro chov drůbeže.

Otevření závodu v Domažlicích

1974 Otevření závodu v Domažlicích

Díky rozšíření výroby jsme otevřeli druhý závod v Domažlicích.

Přijetí současného názvu KOVOBEL, výrobní družstvo

1990 Přijetí současného názvu KOVOBEL, výrobní družstvo

Změnili jsme název společnosti z původního "KOVO, výrobní družstvo" na "KOVOBEL, výrobní družstvo".

Zahájení prodeje kontejnerů KOVOBEL

1998 Zahájení prodeje kontejnerů KOVOBEL

Celá republika slavila úspěch našich hokejistů v Naganu a my jsme v tom samém roce zahájili výrobu našeho druhého stěžejního produktu - skládacích skladovacích kontejnerů KOVOBEL.

Sloučení závodů do Domažlic

2003 Sloučení závodů a změna sídla - KOVOBEL, výrobní družstvo Domažlice

Po úspěšné rekonstrukci závodu v Domažlicích se veškerá administrativa, výroba a vybavení z Bělé nad Radbuzou přesouvá do Domažlic. Po 37 letech jsme tak zavřeli naše původní sídlo.

Výročí 50 let

2016 Slavíme výročí 50 let od založení KOVOBELU

Slavíme výročí 50 let od založení KOVOBELU.

 

Proč s námi spolupracovat?

50 let zkušeností

Už půlstoletí jsme na trhu. Za tu dobu jsme získali cenné zkušenosti, například jsme se naučili, že je lepší stát na dvou nohách. Proto jsme zavedli dva diverzifikované produkty: skládací skladovací kontejnery a technologická zařízení pro chov drůbeže. Jsme ryze česká firma a na svůj původ jsme hrdí. Za svými výrobky si stojíme, protože je vyrábíme od konstrukce až po finální úpravy.

Stabilizovaný výrobní program

Naše produkty známe do nejmenšího detailu a neustále je vylepšujeme. Pomáhají nám udržet si silnou pozici na trhu a vykrýt výpadky v objednávkách. Výrobu tak máme ustálenou. Našim produktům věnujeme dlouhodobou a náležitou péči, abychom se o ně mohli opřít. A pořád se zlepšujeme.

Jsme přímí výrobci

Vyrábíme na přímo – od konstrukce až po poslední úpravy produktu. V našem výrobním procesu nestojí žádný mezičlánek. Známe své dodavatele. Materiály nakupujeme jen od špičkových firem, které mají dobré jméno. Věříme, že jedině tak budou naše produkty kvalitní a naši zákazníci se k nám budou vracet.

Prodejní úspěchy v zahraničí

Přes 50 % našich výrobků míří za hranice. Vyvážíme do celého světa. Odběratele máme v Jihoafrické republice, v Mexiku, v Japonsku, Austrálii, v Novém Zélandu, v Brazílii, v USA, v Chile a samozřejmě v mnoha evropských zemích. Nyní obchodujeme se zákazníky v 51 státech a expanzi na další trhy se rozhodně nebráníme.

Spolupráce se zahraničními partnery

Jsme v čilém kontaktu s partnery v zahraničí. Jejich poptávka je pro nás důkazem, že vyrábíme kvalitní produkty. Naše produkty odebírají zahraniční firmy pro vlastní potřebu. Za hranicemi máme i výhradní dovozce našich výrobků. Takto obchodujeme s kontejnery i s technologiemi pro chov drůbeže. Spolupráce navazujeme po celém světě. Důležitý je pro nás přímý kontakt se zákazníkem. I proto naši kolegové překonají ročně tisíce kilometrů letadlem.