Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Mobilní kontejnery bezpečně uskladní hořlaviny i plyny

Mobilní kontejnery bezpečně uskladní hořlaviny i plynySkladovací kontejnery jsou oblíbené hlavně ve stavebnictví, slouží například k uschování stavebního materiálu. Uplatní se ovšem v dalších průmyslových segmentech. Uskladnit v nich můžete i hořlaviny, plyny nebo chemikálie. V takovém případě sáhněte po speciálně upraveném kontejneru.

Mobilní kontejnery v sobě skrývají řadu předností. Proto jsou oblíbené napříč různými obory. Zahradníci v nich skladují substráty, zahradnické náčiní nebo semena, stavaři zase stavební materiály nebo mechanizaci. Kontejner je možné využít k uskladnění jakéhokoli materiálu, třeba i nebezpečných látek.

Mobilní kontejner na míru

Skladovací kontejner je bytelný mobilní kvádr, který se přizpůsobí vašim potřebám. Vybírat můžete z několika rozměrů (největší kontejner může mít 6 x 2,2 x 2,2 metrů, nejmenší 1 x 1,2 x 2,2 metrů) i z variabilního vnitřního vybavení (regály, police, osvětlení).

Hlavní předností skladovacích kontejnerů je, že je můžete kdykoli přemístit. Nepotřebujete základovou desku ani stavební povolení. Kontejnery lze přepravovat složené nebo sestavené, například pomocí vysokozdvižných vozíků nebo jeřábů (rohy jsou opatřeny jeřábovými úchyty).

Bezpečnost při skladování hořlavin

Nebezpečné látky, ať už to jsou hořlaviny, plyny nebo chemikálie, vyžadují speciální režim. Pokud víte, že uvnitř kontejneru budete skladovat nebezpečné látky, dostane kontejner 2,25m nebo 3m dlouhý místo dřevěné podlahy záchytnou vanu. Ta má objem až 275 litrů.

V kontejneru je možné skladovat i hořlaviny s bodem vzplanutí vyšším než sto stupňů Celsia. Důležité jsou také ventilační mřížky, které zajistí lepší cirkulaci vzduchu. Jestli uvnitř budou skladovány plyny, pak je kontejner osazen dveřmi s pletivem.

Tolik k základní bezpečnosti. Pak je tu ale ještě ochrana kontejneru před nenechavýma rukama zlodějů. Kontejner je možné snadno zabezpečit proti násilnému vniknutí pojistnou závorou se zámkem. Takto opatřený kontejner můžete pojistit.

Čím se kontejner pro nebezpečné látky liší?

Na rozdíl od běžného kontejneru má navíc:

  • záchytnou vanu,
  • odvětrávací mřížky,
  • vrata s pletivem.

Prohlédněte si různá řešení kontejnerů pro skladování hořlavin a chemikálií.