Česky English Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Zařizujete staveniště? Kontejner schová nářadí i menší stroje

Zařizujete staveniště? Kontejner schová nářadí i menší strojeKdyž stavíte, je příprava důležitá. Ušetří vám čas, peníze i energii. Na staveništi jsou nutností kontejnery, do nichž uskladníte stavební materiál nebo schováte menší stavební stroje. Jak stavební kontejner vybrat?

Při stavbě se nevyhnete nekonečné manipulaci s materiálem. Přivážíte cihly, kameny nebo obklady, odvážíte suť. Neustále přenášíte stavební nářadí a náčiní. Během stavebních prací je nutné materiál dobře uskladnit a ochránit ho před povětrnostními vlivy i před případnými choutkami zlodějů. Proto jsou na staveništi nepostradatelné kontejnery.

Kontejner schová materiál i kabáty

Kontejner na stavbě využijete především na skladování baleného materiálu nebo nářadí, Lze jej použít i pro uskladnění menších stavebních strojů. Výhodou skladovacích kontejnerů je především jednodušší konstrukce, snadná manipulace a tedy i přeprava mezi jednotlivými stavbami. To je dáno tím, že jsou kontejnery skládací, což pochopitelně zlevňuje náklady. Sestavený kontejner lze převážet vysokozdvižným vozíkem nebo přenášet jeřábem. Složené kontejnery se snadno skladují vedle sebe nebo na sobě, takže šetří místo.

Stavební kontejnery nejsou primárně dodávány jako buňky, které by mohly posloužit jako kanceláře nebo šatny, vzhledem k unikátní konstrukci. Právě ta umožňuje zmiňovanou snadnou přepravu nebo dočasné uložení kontejneru ve složeném stavu. Kontejner s vnitřní výškou 2 430 mm je nicméně možné využít jako dočasnou mobilní kancelář nebo šatnu, ovšem vnitřek není zateplený.

Jak stavební kontejner vybrat?

  • Kontejnery, které využíváte na stavbě, by měly mít odolný povrch. Výhodný je především pozinkovaný plech, který snadno odolává rozmarům počasí.
  • Stavebníci oceňují především konstrukčně jednoduché kontejnery, které usnadňují a zlevňují manipulaci, stejně jako jejich převoz mezi staveništi nebo skladování.
  • Stavební kontejnery jsou k dispozici v několika velikostech, pro stavbu doporučujeme především osvědčené rozměry 3 až 5 m.
  • Výhodné jsou kontejnery s regálovým systémem a dělící stěnou, což umožní organizaci i přehledné skladování materiálu i nářadí.
  • Bezpečnost uskladněného materiálu a nářadí zvyšuje pevná a odolná závora na vratech kontejneru.